Falszywe karty cscs – raport

Fałszywe karty CSCS i ich temat jest bardzo popularny w CITB (Construction Industry Training Board) w ostatnim czasie. Problem polega na tym, że rynek zalały fałszywe karty i detektywi CITB i inne organy śledzenia starają się ten proceder usunąć z rynku.

Warto obejrzeć fragment programu telewizyjnego Fake Britain (Seria 6: Epizod 10) gdzie ten temat został poruszony.

Link znajduje się poniżej. Fragment o kartach CSCS zaczyna się na 18:09 minucie a kończy na 27:53 minucie.

Warto zwrócić uwagę, że podczas filmu widać również polski dowód osobisty (22:12 minuta): Przejść

W celu zapoznania się z Raportem na temat fałszywych kart CSCS zapraszam do skorzystania z linku (raport w języku angielskim) -> raport 2015 – na temat fałszowania kart cscs

W raporcie przedstawiono dane z przeprowadzonego badania 1180 pracowników budowlanych w całej Wielkiej Brytanii.

Pomimo dostępności nowych technologii, 69% respondentów stwierdziło, że karty były sprawdzane metoda tradycyjną – wizualnie oraz sprawdzenie „papierowe”, 17% miało sprawdzenie karty z wykorzystaniem bazy danych (artykuł – link -> do bazy danych kart CSCS) o kartach, a tylko 6% z wykorzystaniem inteligentnych technologii.

Powyżej przedstawiono przykładowy wykres z informacja jak często masz sprawdzana karte CSCS podczas wykonywania swojej pracy.

W raporcie przedstawiono również statystyki jak często osoby mają sprawdzane karty, kiedy są sprawdzane karty CSCS, co jest sprawdzane na kartach CSCS, w jaki sposób wykryto, że karta jest fałszywa itp.