Ogloszenia cscs – mity i prawdy

Witam, niniejszy wpis będę prowadził w 1-szej osobie, gdyż tak naprawdę są to moje prywatne refleksje na temat ogłoszeń i wiedzy przekazywanej przez „ogloszenia cscs” na forach polskich, stronach internetowych, prasie… i najważniejsze … poprzez drogę  „z ust do ust”…

Kilka dni temu miałem możliwość rozmowy z osoba, ktora się przygotowywała do egzaminu na kartę CSCS – osoba dostała informację od przyszłego pracodawcy, że jak tylko będzie posiadała kartę będzie mogła przystąpić do pracy. Wszystko byłoby fajne, gdyby nie fakt, a raczej wiedza danego człowieka (nie myślę tu nic na temat wiedzy potrzebnej do egzaminu) na temat wydawania kart CSCS, tj. procedury wydawania kart, czasu jaki należy poświęcić etc. Niestety ii trzeba to powiedzieć , napisać… W chwili obecnej karty zielone nie wyrabia się od razu po zdanym egzaminie. Należy zrobić jeszcze szkolenie jednodniowe, które jest odpłatne w kwocie 120-190 funtów (ceny są uzależnione od ośrodków edukacyjnych). Kursy w/w nie odbywają się też każdego dnia i czasem trzeba odczekać nawet 2-3 tygodnie zanim zbierze się grupa kilku / kilkunastu osób).

Jednocześnie, podczas tego spotkania naświetlił mi się kolejny mit, a raczej „głupota”, która jest przekazywana dalej… Osoba mi przekazała, że w okolicach gdzie mieszkamy, tj. Manchester, Liverpool egzamin na CSCS kosztuje 19,5 funta, natomiast w Londynie 49 funtów. Jest to oczywiście kłamstwo. Egzamin na kartę CSCS kosztuje tyle samo w całej Wielkiej Brytanii, jednak niekiedy osoby szukają wsparcia u doświadczonych osób w tym temacie i zlecają rezerwacje egzaminu, szkolenia firmom, fachowcom.

Całą sytuację można porównać do księgowości w małej firmie… można ją wykonywać samemu, nie jest przecież to trudne, czy nie wymaga wielkiej wiedzy, ale nie każdy chce to wykonywać, dlatego zleca na zewnątrz.

Tym samym chciałbym osobom, które chcą zarezerwować  egzamin na kartę CSCS, bądź poszukują szkolenia Health and Safety Awareness, a może poszukują aktualnych materiałów do nauki na egzamin w języku angielskim oraz polskim (w tym płyty DVD) do odwiedzenia strony internetowej cscs-karta.pl  i zakupu.

Pamietaj:

Nie kupuj „kserówek” od ludzi, którzy zdawali egzaminy kilka miesięcy wcześniej, a nawet kilka lat wcześniej. Te osoby nie śledzą branży CSCS i mogą mieć nieaktualną wiedzę. Zaufaj fachowcom CSCS -> cscs-karta.pl 

Podsumowując , jeżeli planujesz zdobyć kartę CSCS poszukaj wiedzy na jej temat, gdyż wiele osób nie rozumie procedury uzyskiwania kart CSCS.