Read more polskie uprawnienia – czy mozna ich uzyc ubiegajac sie o karte cscs

W niniejszym wpisie chciałbym rozwiać, a może przybliżyć pewien temat – polskie uprawnienia i karta CSCS – czy mają coś wspólnego? Otóż tak…

W większości przypadków osoby, które myślą o karcie CSCS mają na myśli zieloną kartę – Labourer – czyli karta dla pracownika fizycznego.

W lipcu 2014 roku zmieniły się przepisy i o kartę zieloną można ubiegać się po zdaniu egzaminu oraz zaliczeniu jednodniowego szkolenia Site Safety Awareness. Problemem jest to szkolenie. Chodzi tak naprawde o fakt, że kosztuje około 120-180 funtów i nie zawsze „jutro” szkolenie się odbędzie. Dlatego czas uzyskania karty CSCS się wydłuża.

W związku z tym być może dobrze jest pomyśleć o wyciągnięciu starych dyplomów, zawodów etc.

Jeśli masz budowlane kwalifikacje (może to być zawód – malarz, hydraulik, elektryk, technik, inżynier itd.), które zostały uzyskane poza granicami Wielkiej Brytanii można skontaktować się z UK NARIC, w celu zapoznania się z kwalifikacjami i określenia, czy jest to porównywalne do NVQ, SVQ lub innych kwalifikacji odpowiednich dla danego zawodu w UK. Tym samym jak będziemy mieli uznany zawód z branży budowlanej to nie będzie potrzeby robienia szkolenia, gdyż możemy aplikować o karty CSCS innego koloru.