Rezerwacja egzaminu przez internet

Najprostszą formą zarezerwowania terminu egzaminu Health, Safety and Environment jest rezerwacja online. Aby tego dokonać należy udać się na stronę : Przejść.

Po zaakceptowaniu polityki prywatności serwisu zaznaczamy pole „No, I do not know my HS&E Testing ID.”, a następnie przechodzimy do wypełnienia krótkiego formularza z danymi osobowymi. Warto podkreślić, iż na tym etapie rejestracji możemy wpisać swój National Insurance Number (numer identyfikacji podatkowej), jednak w przypadku jego braku – aplikacja nadal będzie kompletna i nic nie będzie stało na przeszkodzie w uzyskaniu karty CSCS.

 

 

W kolejnym kroku podajemy nasze dane teleadresowe oraz precyzujemy czy korespondencję chcemy otrzymywać drogą elektroniczną (e-mail), listowną lub sms-em. Na przedostatniej stronie odpowiadamy na pytania dotyczące naszego statusu na rynku pracy oraz udzielamy kilku podstawowych informacji. Ostatnim etapem założenia konta jest wybranie nazwy użytkownika, dwukrotne wpisanie hasła oraz wybór pytania zabezpieczającego.

Po pomyślnej rejestracji wyświetli nam się stosowny komunikat.

Wówczas klikamy na zlokalizowany poniżej przycisk „View exams”, a następnie wybieramy interesujący nas egzamin, który w tym przypadku będzie identyfikował się kodem OPERATIVES („Health, safety and environment Test for Operatives”).

 

 

Przechodzimy dalej klikając „Schedule this Exam”. Pojawi nam się ekran z „Optional Accommodation”, gdzie zaznaczamy opcję „Voiceover” (lektor), a następnie wybieramy „Polish”, co pozwoli nam zdawać egzamin z lektorem odczytującym pytania w języku polskim. Następny krok to wybór ośrodka, w którym zdecydujemy się zdawać egzamin. W tym celu pomoże nam wyszukiwarka, która umożliwi zlokalizowanie ośrodka najbliższego względem naszego miejsca zamieszkania.

Jednym z ostatnich kroków jest wybór odpowiadającego nam terminu egzaminu. Do wyboru mamy dni od poniedziałku do soboty (dostępne w zależności od ilości rezerwacji) w godzinach od 8:00 do 15:45 (niekiedy od 11:30 do 19:15).

 

 

Po dokonaniu wyboru zostaniemy poproszeni o akceptację warunków, a następnie uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 17,50£ za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

 

 

Po wpisaniu danych naszej karty potwierdzimy zamówienie, a następnie wyświetli nam się rachunek, który ostatecznie potwierdzi naszą rezerwację. W tym momencie rezerwacja będzie kompletna, a kolejnym krokiem będzie wizyta w wybranym ośrodku CITB w celu zdania egzaminu i uzyskania niezbędnego do pracy certyfikatu.